Kael

Platüsma ehk kaelanahalihas asub kaela eesmises küljeosas ning on väga õhuke ja lai lihaskiht, mis asetseb näo alumise osa ja rindkere vahel. Selle lihase ülesanne on kaitsta kaela nahaalust kudet. Selle lihase tugev pingutamine annab näole raevuka või ehmatava ilme, kerge pingutus aga põhjustab suunurkade allalaskmise, mida peetakse iseloomulikus põlguse väljendamisele. Need ilmed ja allapoole vajunud suunurgad võivad võivad ennatlikult jätta inimesest  kurja mulje kuigi ta seda ei ole. Seda lihast peab iga naine tundma ning eriti hästi teadma, mis juhtub siis, kui see lihas on hoolitsuseta jäänud. Just siis tekivad rippuvad põsed ja nn topeltlõug, mis rikuvad näo kuju, kaela nahk kattub peenikeste kortsudega jne. Nõnda muutub kael naise ID- kaardiks. Ta reedab naise ea varem, kui seda teevad kortsud silmade ümber või  lõtvunud nahaga käed. Kes aga tunneb, et soovib lõtvunud kaelanahalihast ja naha toonust taastada siis on teostada hulganisti erinevaid protseduure olukorra parandamiseks. Suuremate muutustega on sageli  näidustatud juba kirurgiline sekkumine (nt. rasvaimu koos kaela plastikaga). Kui aga operatsiooni le minna ei saa või ei soovi on olemas ka teisi nö. mitteinvasiivseid meetodeid.

 

PDO niidid

Kui kaelanahalihas on botuliin toksiini abil lõõgastatud aga alles on jäänud naha lõtvus saab seda pinguldada naha alla paigaldatavate isesulavate PDO cog ja mesoniitide abil. Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimastusega ja sellele kulub sõltuvalt niitide hulgast 20–40 minutit. Iga niit paigaldatakse naha alla eraldi, kasutades spetsiaalset kanüüli. Niitide külge on kinnitatud spetsiaalsed koonused (sellest ka niidi nimi „cog niidid“), mis jäävad nagu ankrud pehmete kudede külge kinni. Nende abil saab naha tõstmiseks luua vajaliku pinge. Niitide paksus, arv ja asukoht sõltub konkreetse kaela vajadustest ning nende asetus on individuaalne. Koheselt peale protseduuri on näha protseduuri efektiivsus kuid lõplikku tulemust on oodata ca 6-9 kuu mödudes peale teist protseduuri. Kuna lisaks pinguldamisele stimuleerivad niidid ka kollageeni loomulikku teket ja tekitavad loomuliku sidekoelist tuge on nende mõju kauakestev ja loomulik, kestvusega 4-5 aastat. Niitide peamiseks eeliseks invasiivsete meetodite ees on olematud haavad ja armid sest niidid paigaldatakse spetsiaalse kanüüli abil eelnevalt nõelaga tehtud augu kaudu naha alla.

 

Fotona Tight Sculpt

Kuna peale rasva lahustamist jääb enamasti probleemiks ka naha lõtvus siis lipolüütiliste süstide  ja kirurgilise rasvaimu kõige efektiivsemaks alternatiiviks on kaela laserlipolüüs koos naha pinguldamisega. Protseduuri käigus lõhutakse laseri abil rasvarakud. Lõhutud rakkudest moodustunud rasvaemulsioon väljub organismist loomulikul teel vere, lümfiosoonte, maksa ja seedetrakti kaudu. Teises etapis pinguldatakse laseri abil kogu kaela nahka, et elavdada kollageeni ja elastiini sünteesi läbi mille vähenevad märgatavalt naha lõtvus ja kortsud.

 

iPRF

Kaela naha lõtvuse ja kvaliteedi parandamiseks on võimalik teha ka erinevaid biostimuleerivaid protseduure. Üheks meie kliiniku lemmikuks on regeneratiivse meditsiini valdkonda kuuluv iPRF protseduur ehk autoloogne mesoteraapia kus patsiendi oma verest võetakse  tsentrifuugi abil välja fibriin, milles olevad  valgud aktiveerivad loomulikku kollageeni, elastiini sünteesi, mille tulemusel oluliselt paraneb naha kvaliteet ja väheneb naha lõtvus. Seda võib kombineerida mikronõelravi (DERMAPEN) protseduuri, keemilise koorimise või  laserraviga.

 

 

 

 

 

Enamasti saab aga kõige paremad tulemused kombineerides erinevaid meetodeid. Millest alustada ja mis protseduur kõige paremini kellegile sobib on individuaalne ja selgub tihti alles konsultatsiooni käigus. Selleks, et protseduuriga saavutada  terviklik, loomulik, ühtlane ja harmooniline tulemus, on vaja analüüsida kogu nägu ja kaela tervikuna nii otse kui profiilis, nii staatiliselt kui dünaamilises liikumises. Selleks hinnatakse esmalt hoolikalt kliendi nägu  ja kaela tervikuna ning analüüsitakse võimalikke ravi võimalusi.  Muudatuste õnnestumiseks on oluline arsti ja kliendi vahel täielik üksteise mõistmine – millistele probleemidele soovib klient lahendust leida ning millise lõpptulemuseni jõuda. Selge arusaama järel leitakse kaela lõtvuse vähendamiseks protseduur mis on parim  just antud kliendile sest kindlasti ei sobi kõik protseduurid võrdselt igale ühele sest  ravi edukus sõltub paljudest faktoritsest (soost, vanusest, naha seisukorrast, lõtvumisastmest, geneetikast, anatoomiast jne).

 

 

Botuliin toksiini süstid

Kõige efektiivsemaks meetodiks, et lõõgastada kaelanahalihast (platüsma) ja vähendada  suunurkade allatõmbumist on botuliin toksiini süstid. Botuliintoksiini protseduuri abil on võimalik tuua esile lõuajoont lõõgastades kaelanahalihast (nn. Nefertiti lift) ja suunurka allatõmbavat lihast DAO (depressor anguli oris). Samuti saab botuliin toksiini abil vähendada horisontaalseid kortse kaelal ja vähendada väikeseid kortsukesi ja muid pindmiseid vananemise ilminguid (nn.mesobotoks).  Eriti hea toime on aga botuliin toksiinil kaela väätide ravis (nn. Kalkuni kael), kus süstides botuliin toksiini kaela väätidesse need kaovad ja kael omandab oluliselt esteetilisema ja nooruslikuma välimuse. Süstide toime hakkab avalduma umbes 10 päevaga ja kestab 3-6 kuud. Aja jooksul protseduuri abil saavutatud närviimpulss taastub ning süstide mõju väheneb. Kui efekt kaob, võib botuliinravi korrata.

 

Lipolüüs

Tihti on probleemiks hoopis nn. Lõualott ehk liigne rasv lõua alusi. Selle raviks on erinevaid mittekirurgilisi mooduseid. Üheks mooduseks on lipolüütilised süstid. Protseduuri käigus hävitatakse selektiivselt rasvarakke läbi naha tehtud lipolüütiliste süstidega.Selleks on kasutusel peamiselt 2 erinevat preparaati  deoksükoolhape ja fosfatidüülkoliin. Süstides lipolüütilist ainet läbi naha rasvkoesse rasvarakud hävivad ja need väljutatakse kehast läbi maksa ainevahetuse käigus. Toimet on märgata umbes 8 nädala möödudes peale turse taandumist. Enamasti on lõplikuks rasva kadumiseks vajalik teostada 2-3 protseduuri 6-8 nädalaste vahedega. Lipolüüsi abil saab vähendada lõuaalust rasva ja tuua paremini esile lõuajoont.

 

Täitesüstid

Tihti tullakse kliinikusse sooviga eemaldada lõua lotti aga tegelikult pole põhjus mitte lõua alune liigne rasv vaid kaasasündinult väike alalõug (mikrognaatia). Sageli ei oska inimesed sellele ise tähelepanu pöörata sest proofilis ennast kuigi sageli ise ei näe ja kui hambaarst pole ka maininud, et on hambumuse probleemid siis sageli tuleb see klientidele üllatusena, et ei tule vähendada mitte rasva lõua all vaid hoopis esile tuua puudulikku alalõuga. Seda on kiirelt ja valutult võimalik teostada hüaluroonhappe täitesüstide abil. Süstide tulemus on koheselt nähtav, kuid lõplikku tulemust näeb ca 2 nädala möödumisel protseduuri tegemisest. Täitesüstide püsivus lõua piirkonnas on sõltuvalt preparaadist üldjuhul 1-2 aastat.

 

Rediesse

Radiesse on biostimulatsiooni protseduur, mis stimuleerib  fibroblaste, mis soodustab  kollageeni ja elastiini teket, mis omakorda tõstab naha toonust ja parandab naha kvaliteeti. Protseduuri käigus süstitakse peenikese kanüüli abil nahka ja naha sisse kaltsiumhüdroksüapatiiti sisaldavat täiteainet, mis on eelnevalt segatud füsioloogilise lahusega. Aine ei põhjusta äratõukereaktsiooni, kuna see on osa luu- ja hambakoest. Protseduuri tulemust on märgata kohe peale protseduuri kuid paari nädala jooksul paraneb tulemus märgatavalt veelgi. Soovitame parima tulemuse jaoks protseduuri korrata 1 kuu möödudes, mis annab kuni 18 kuud kestva naha kvaliteedi märgatava paranemise ja naha lõtvuse taandumise.