Platüsma ehk kaelanahalihas asub kaela eesmises küljeosas ning on väga õhuke ja lai lihaskiht. Selle lihase ülesanne on kaitsta kaela nahaalust kudet.
Platüsma tugev pingutamine annab näole raevuka või ehmatava ilme, kerge pingutus aga põhjustab suunurkade allalaskmise, mida peetakse iseloomulikus põlguse väljendamisele. Need ilmed ja allapoole vajunud suunurgad võivad võivad ennatlikult jätta inimesest kurja mulje.
Iga naine peab teadma, mis juhtub siis, kui see lihas on hoolitsuseta jäänud: just siis tekivad rippuvad põsed ja nn topeltlõug, mis rikuvad näo kuju, kaela nahk kattub peenikeste kortsudega jne. Nõnda muutub kael naise ID-kaardiks, reetes naise ea varem, kui seda teevad kortsud silmade ümber või lõtvunud nahaga käed.
Fotona Tight Sculpt - kaela laserlipolüüs
Kuna peale rasva lahustamist jääb enamasti probleemiks ka naha lõtvus, on lipolüütiliste süstide ja kirurgilise rasvaimu kõige efektiivsemaks alternatiiviks kaela laserlipolüüs koos naha pinguldamisega.
Protseduuri käigus lõhutakse laseri abil rasvarakud. Lõhutud rakkudest moodustunud rasvaemulsioon väljub organismist loomulikul teel vere, lümfiosoonte, maksa ja seedetrakti kaudu. Teises etapis pinguldatakse laseri abil kogu kaela nahka, et elavdada kollageeni ja elastiini sünteesi, tänu millele vähenevad märgatavalt naha lõtvus ja kortsud.