Led ravi

OmniluxRevive LED ravi on mitteinvasiivne protseduur, mis kasutab kliiniliselt tõestatud terapeutilist valgusenergiat LED (light-emitting diode), et käivitada naha loomulikud noorenemis- ja paranemisprotsessid, stimuleerides rakkude uuenemist ja kollageeni tootmist. 

LED ravi aitab:

  • taastada ja noorendada väsinud, tuhmi, vananevat nahka (stimuleerida naha ainevahetust ja vereringet, suurendada naha niiskust, anda rahustava efekti)
  • akne ja rosaatsea korral põletiku ja punetuse taandamiseks ning ebaühtlase värvitooni ühtlustamiseks

 

Raviefekt põhineb naharakkude valgust neelaval võimel, mis omakorda mõjutab rakkude ainevahetust.

Kuidas LED ravi toimib?

LED-i fotobiomoduleeriv toime kudedele ja rakkudele saavutatakse fotodünaamilisel teel. Selleks protsessiks on vaja kolme põhielementi: valgusallikat, hapnikku ja fotosensibiliseerivat ainet, mis olulisel määral võimendab rakkude valgust neelavat omadust.

Valgust neelava aine (fotoaktseptori) molekulid ergastatakse punase valgusega (630 nm) ja aktiveeritud molekulid käivitavad nahas ahelreaktsiooni, mille tulemusena tekib nn kontrollitud stress, mis omakorda algatab spetsiifilise taastumisprotsessi ning naha tekstuuri ümberkujundamise. Ühtlasi suureneb SOD (superoksiiddismutaasi) ekspressioon, mis kaitseb nahka vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest.

Prantsusmaal Renophase teaduslabori poolt läbiviidud uuringud näitasid positiivset toimet nii naha tekstuuri paranemisel ja kortsude vähendamisel kui ka venitusarmide moduleerimisel ja tselluliidi nähtude vähendamisel.

Milles seisneb OmniluxRevive LED ravi?

Optimaalse efekti saavutamiseks kasutatakse LED valgusravi koos fotosensibiliseerivate molekulidega. Selleks kasutatakse nahatüübile vastavaid happeid, seerumeid ja aktiivaineid.

Pärast protseduuri töödeldakse nahka eelkirjeldatud punase valgusega, mis käivitabki biostimulatsiooni. Nahk reageerib juba pärast esimest seanssi, kuid tulemused võimenduvad ja püsivad kui protseduure korrata regulaarsete intervallidega.

Mis on LED-ravi protseduuri eelised?

Võrreldes laseritega on LED-ravi tunduvalt ohutum, sest protseduuri ajal kudesid ei kuumutata ning ei tekitata valu, turset ega ketendust. Kogu toime põhineb fotobiomodulatsioonil, kus punase valguse neeldumisel mitokondrites muudetakse valguse energia regeneratsiooni energiaks. See ravimeetod sobib kõigile nahatüüpidele ja seda võib läbi viia aastaringselt.

Mis on LED?

LED on elektrooniline komponent, mis leiutati 1962. aastal ja mis on võimeline muundama elektrivoolu ühevärviliseks valguseks. USA kosmoseagentuur NASA on aastakümneid tegelenud LED-ide edasiarendamisega ja tänapäevaks on välja töötatud punase, sinise, kollase ja infrapuna-lähedase valgusega seadmed. LED-seadmetes kasutakse lainepikkuseid 400–1200 nm.

Neeldumine erinevates rakkudes ja kudedes on seotud erinevate lainepikkustega – pikemad lainepikkused on võimelised tungima sügavamale kudedesse. Omnilux seadmes kasutatav punane valgus kuulub vahemikku 630–700 nm ning on võimeline jõudma pärisnahani ehk dermani, aktiveerides seal kollageeni tootvaid rakke (fibroblaste), suurendades fibroblastide kasvufaktori ekspressiooni ja maatriksi metalloproteinaas-9 (MMP-9). Lisaks suurendab see ravimeetod mitokondrites oleva ATP tootmist, mis on rakkude energiaallikaks, moduleerib rakusisest oksüdatiivset stressi, indutseerib transkriptsioonifaktoreid, parandab kollageeni sünteesi, stimuleerib angiogeneesi (värskete veresoonte tekkimist) ning suurendab verevoolu.

Mitmetes uuringutes on näidatud LED-i efektiivsust ja ohutust erinevate nahahaiguste (psoriaas, rosaatsea, kroonilised haavandid) ravis ning ka fotovananenud naha noorendamisel, mistõttu on LED-teraapia tänapäeval kosmeetilise protseduurina saanud ka FDA (U.S. Food and Drug Administration) heakskiidu.

broneeri aeg