Näo ovaali korrigeerimine


Vananedes meie luumass väheneb, mis tähendab, et ka kolju kaotab olulisel määral volüümi.

Selle tulemusena väheneb ka näo pehmete kudede toestus ning tekivad esimesed vananemise ilmingud.

Näo ovaali korrigeerimiseks kasutatakse erinevaid meetodeid ja preparaate (täitesüstid, botuliintoksiin, lipolüütikumid) sõltuvalt sellest kas peame volüümi teatud näo piirkondades lisama või vähemaks võtma.

Kõige peamiseks ilu faktoriks on näo sümmeetria ja proportsioonid (golden ratio). Ilu ja atraktiivsuse valem sarnaneb märkimisväärselt proportsioonidega, mida aastatuhanded on kunstnikud kasutanud portreede joonistamisel: naistel on selleks ümarate põsesarnadega tagurpidi munakujuline ovaal mis meestel erineb jõulise lõua ja kandilisemate näojoonte poolest.

Taastades pehmeid kudesid toestavaid struktuure (laup, kulmud, põsesarnad, lõualuu) saame muuta kogu näo struktuure ja parandada vananemisest tingitud kudede lõtvumist ja allavajet.

Selleks, et saavutada näo ovaali taastamise protseduuriga terviklik, loomulik, ühtlane ja harmooniline tulemus, on vaja analüüsida kogu nägu tervikuna nii otse kui profiilis, nii staatiliselt kui dünaamilises liikumises.

1Milles protseduur seisneb?

Näo ovaali taastamise protseduuriga parima tulemuse saamiseks hinnatakse esmalt hoolikalt kliendi nägu tervikuna ning analüüsitakse võimalikke muudatusi.

Muudatuste õnnestumiseks on oluline arsti ja kliendi vahel täielik üksteise mõistmine – millistele probleemidele soovib klient lahendust leida ning millise lõpptulemuseni jõuda.

Selge arusaama järel leitakse näo volüümi taastamise läbiviimiseks täiteainete õige kombinatsioon, kogus ja süstetehnika.

Eesti