Fotona günekoloogiateenused


1Inconti-Lase – kerge ja mõõduka stress-uriinipidamatuse laserravi.

Mis on stress-inkontinents?

Uriini leke füüsilisel pingutusel, köhimisel või aevastamisel on peamiselt naistel esinev elukvaliteeti oluliselt häiriv probleem. Sellist uriinipidamatust füüsilisel koormusel kutsutakse stress-uriiniinkontinentsiks.

Kaebused võivad tekkida raseduse ja sünnituse järgselt tulenevalt vaagnapõhja kudede venitusest ning traumast või alata menopausis tingituna hormonaalsetest muutustest. Tegemist on väga levinud probleemiga - uriinipidamatust esineb 16% 3 last sünnitanud naistest ja 25-60% menopausis naistest.

Uriinilekke tekkepõhjuseks on kusitit ümbritsevate tugistruktuuride, vaagnapõhjalihaste või kusiti sulgurlihaste nõrgenemine. Köhides, aevastades, hüpates või raskusi tõstes kõhuõõne ja kusepõie lihaste summarne rõhk ületab kusiti sulgurlihaste vasturõhu ja uriin pääseb tahtmatult põiest välja.

Levinumateks stress-uriiniinkontinentsi ravimeetoditeks on vaagnapõhja füsioteraapia ja kirurgiline ravi linguoperastsiooniga, mõlema meetodi puhul toestatakse kusitit ümbritsevaid kudesid. Paraneb kusiti funktsioon ja uriini leke kaob või väheneb. Füsioteraapia ei anna kahjuks alati soovitud tulemust, kirurgilist ravi aga uriiniinkontinentsi kergete vormide korral ei soovitata, samuti ei sobi kirurgiline ravi naistele, kes soovivad veel sünnitada.

Uueks stress-inkontinentsi mittekirurgiliseks ravimeetodiks on laserravi. Esmastes uuringutes on laserravi raviefekt võrreldav kirurgilise ravi tulemusega. Laserravil on väga vähe vastunäidustusi ja kõrvaltoimeid.

Kuidas laserravi toimib?

Fotona 2940 nm Er:YAG IncontiLase on stress-uriinipidamatuse raviks välja töötatud laserprotseduur, mille käigus suunatakse täpselt kontrollitud termaalse (kudede temperatuuri lühiajaliselt tõstva) efektiga laserimpulsid tupe sissekäigu, kusitiava ja tupe eesmise seina piirkonda.

Ravi tulemusena tekib kollageeni remodelleerumine, kollageeni kiudude lühenemine ja käivitub uute kollageeni kiudude süntees. Seeläbi paraneb kusitit ümbritseva tupe limaskesta ja kollageenirikka fastsia toonus ja elastsus. Kui ümbritsevad koed toestavad piisavalt kusitit, paraneb ka kusiti funktsioon ning uriinileke kaob.

Inconti-lase protseduur on kõige efektiivsem kerge ja mõõduka stress-inkontinentsi korral. Parima ravitulemuse saavutamiseks tuleb laserravi teostada 2-3 korral 4 nädala tagant. Saavutatud tulemus jääb kestma vähemalt aastaks.

2Renova-Lase

Laserravi menopausi genitourinaalse sündroomi korral: (inkontinents, tupekuivus, limaskesta atroofia ja düskomfort, valulikkus vahekorra ajal, prolaps). Laserravi tulemusel tupe limaskest pakseneb ja limaskestaaluse toestava fastsia funktsioon paraneb.

3Intima-Lase

Intima-Lase - raseduse ja vaginaalse sünnituse aegsest kudede venitusest tingituna või ealiste muutuste tõttu on tupp muutunud avaraks. Laserravi tulemusel paraneb vaginaalkanali kudede toonus ja elastsus.

4Järelhooldus

Fotona Smooth laserravi protseduur on ohutu, kuna kasutatakse vaid laserkiirte kudede temperatuuri tõstvat efekti ja mõjutatakse vaid limaskesta ja submukooskude, laserkiired ei mõju sügavamatele kudedele. Protseduur ei ole kirurgiline, protseduuril ei kasutata narkoosi, ravi järgselt ei esine veritsust ning ei ole vaja taastumisaega. Sagedamini esinevateks võimalikeks kõrvaltoimeteks on vähene valulikkus protseduuri ajal tupe sissekäigu piirkonnas ning kerge kipitustunne.

Protseduuri järgselt on soovituslik nädala jooksul hoiduda vahekorrast, mitte minna sauna, vanni ja ujumi ning mitte kasutada tupetampoone. Protseduuri järgselt võib esineda ajutist tupevoluse suurenemist, vähest limaskestade punetust ja määrimist.

Laserravi ei teostata menstruatsiooni ajal, samuti ravimata günekoloogiliste ja uroloogiliste põletike korral. Laserravi saab teha ka emakasisese rasestumisvastase vahendi korral.

Eesti