Шея

Platüsma ehk kaelanahalihas asub kaela eesmises küljeosas ning on väga õhuke ja lai lihaskiht. Selle lihase ülesanne on kaitsta kaela nahaalust kudet.

Platüsma tugev pingutamine annab näole raevuka või ehmatava ilme, kerge pingutus aga põhjustab suunurkade allalaskmise, mida peetakse iseloomulikus põlguse väljendamisele. Need ilmed ja allapoole vajunud suunurgad võivad võivad ennatlikult jätta inimesest kurja mulje.

Iga naine peab teadma, mis juhtub siis, kui see lihas on hoolitsuseta jäänud: just siis tekivad rippuvad põsed ja nn topeltlõug, mis rikuvad näo kuju, kaela nahk kattub peenikeste kortsudega jne. Nõnda muutub kael naise ID-kaardiks, reetes naise ea varem, kui seda teevad kortsud silmade ümber või  lõtvunud nahaga käed.

Lõtvunud kaelanahalihase ja naha toonuse taastamiseks on hulganisti erinevaid protseduure. Suuremate muutustega on sageli  näidustatud juba kirurgiline sekkumine (nt. rasvaimu koos kaela plastikaga). Kui aga operatsioonile minna ei saa või ei soovi, on olemas ka teisi, nö. mitteinvasiivseid meetodeid.

Milline protseduur on mulle sobiv?

Enamasti saab kõige paremad tulemused kombineerides erinevaid meetodeid. Millest alustada ja mis protseduur kõige paremini kellegile sobib, on individuaalne ja selgub tihti alles konsultatsiooni käigus. Ravi edukus sõltub paljudest faktoritest (soost, vanusest, naha seisukorrast, lõtvumisastmest, geneetikast, anatoomiast jne).

PDO niidid kaela pingutamiseks

Kui kaelanahalihas on botuliintoksiini abil lõõgastatud, aga alles on jäänud naha lõtvus, saab seda pinguldada naha alla paigaldatavate isesulavate PDO cog ja mesoniitide abil.

Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimastusega ja sellele kulub sõltuvalt niitide hulgast 20–40 minutit. Iga niit paigaldatakse naha alla eraldi, kasutades spetsiaalset kanüüli. Niitide külge on kinnitatud spetsiaalsed koonused (sellest ka niidi nimi „cog niidid“), mis jäävad nagu ankrud pehmete kudede külge kinni. Nende abil saab naha tõstmiseks luua vajaliku pinge.

Niitide paksus, arv ja asukoht sõltub konkreetse kaela vajadustest ning nende asetus on individuaalne. Koheselt pärast protseduuri on näha protseduuri efektiivsus, kuid lõplikku tulemust on oodata ca 6-9 kuu möödudes peale teist protseduuri.

Kuna lisaks pinguldamisele stimuleerivad niidid ka kollageeni loomulikku teket ja tekitavad loomulikku sidekoelist tuge, on nende mõju kauakestev ja loomulik, kestvusega 4-5 aastat.

Niitide peamiseks eeliseks invasiivsete meetodite ees on olematud haavad ja armid, sest niidid paigaldatakse spetsiaalse kanüüli abil eelnevalt nõelaga tehtud augu kaudu naha alla.

Fotona Tight Sculpt - kaela laserlipolüüs

Kuna peale rasva lahustamist jääb enamasti probleemiks ka naha lõtvus, on lipolüütiliste süstide ja kirurgilise rasvaimu kõige efektiivsemaks alternatiiviks kaela laserlipolüüs koos naha pinguldamisega.

Protseduuri käigus lõhutakse laseri abil rasvarakud. Lõhutud rakkudest moodustunud rasvaemulsioon väljub organismist loomulikul teel vere, lümfiosoonte, maksa ja seedetrakti kaudu. Teises etapis pinguldatakse laseri abil kogu kaela nahka, et elavdada kollageeni ja elastiini sünteesi, tänu millele vähenevad märgatavalt naha lõtvus ja kortsud.

iPRF - kaela naha pinguldus

Kaela naha lõtvuse ja kvaliteedi parandamiseks on võimalik teostada erinevaid biostimuleerivaid protseduure.

Üheks meie kliiniku lemmikuks on regeneratiivse meditsiini valdkonda kuuluv iPRF protseduur ehk autoloogne mesoteraapia, kus patsiendi oma verest võetakse tsentrifuugi abil välja fibriin, milles olevad valgud aktiveerivad loomulikku kollageeni ja elastiini sünteesi, mille tulemusel paraneb naha kvaliteet ja väheneb naha lõtvus.

iPRF protseduuri võib kombineerida mikronõelravi (DERMAPEN) protseduuri, keemilise koorimise või laserraviga.

Botuliintoksiini süstid - nefertiti lift ja kaelaväätide ravi

Kõige efektiivsemaks meetodiks kaelanahalihase (platüsma) lõõgastamiseks ja suunurkade allatõmbumist vähendamiseks on botuliintoksiini süstid.

Botuliintoksiini süstide protseduuri abil on võimalik tuua esile lõuajoont, lõõgastades kaelanahalihast (nn. Nefertiti lift) ja suunurka allatõmbavat lihast DAO (depressor anguli oris).

Samuti saab botuliintoksiini abil vähendada horisontaalseid kortse kaelal ja vähendada väikeseid kortsukesi ja muid pindmiseid vananemise ilminguid (nn.mesobotoks). 

Eriti hea toime on botuliintoksiinil ka kaelaväätide ravis (nn. Kalkuni kael), kus süstides botuliintoksiini kaela väätidesse, need kaovad ja kael omandab oluliselt esteetilisema ja nooruslikuma välimuse.

Botuliintoksiini süstide toime hakkab avalduma umbes 10 päevaga ja kestab 3-6 kuud. Aja jooksul protseduuri abil saavutatud närviimpulss taastub ning süstide mõju väheneb. Kui efekt kaob, võib botuliinravi korrata.

Lipolüüs - lõuaaluse rasva vähendamine

Tihti on probleemiks nn. lõualott ehk liigne rasv lõua all. Lõualoti raviks on erinevaid mittekirurgilisi mooduseid. Üheks mooduseks on lipolüütilised süstid.

Lipolüüsi käigus hävitatakse selektiivselt rasvarakke läbi naha tehtud lipolüütiliste süstidega. Selleks on kasutusel peamiselt 2 erinevat preparaati: deoksükoolhape ja fosfatidüülkoliin.

Süstides lipolüütilist ainet läbi naha rasvkoesse rasvarakud hävivad ja need väljutatakse kehast läbi maksa. Toimet on märgata umbes 8 nädala möödudes peale turse taandumist. Enamasti on lõplikuks rasva kadumiseks vajalik teostada 2-3 protseduuri 6-8 nädalaste vahedega.

Lipolüüsi abil saab vähendada lõuaalust rasva ja tuua paremini esile lõuajoont.

Täitesüstid - puuduliku alalõua esiletoomiseks

Tihti tullakse kliinikusse sooviga eemaldada lõua lotti, aga tegelikult pole põhjus mitte lõuaalune liigne rasv, vaid kaasasündinud väike alalõug (mikrognaatia).

Sageli ei oska inimesed sellele ise tähelepanu pöörata, sest profiilis ennast ise sageli ei näe. Puudulikku alalõuga on võimalik kiirelt ja valiutult esile tuua hüaluroonhappe täitesüstide abil.

Süstide tulemus on koheselt nähtav, kuid lõplikku tulemust näeb ca 2 nädala möödumisel protseduuri tegemisest. Täitesüstide püsivus lõua piirkonnas on sõltuvalt preparaadist üldjuhul 1-2 aastat.

Rediesse

Radiesse on biostimulatsiooni protseduur, mis soodustab kollageeni ja elastiini teket, tõstes naha toonust ja parandades naha kvaliteeti.

Radiesse protseduuri käigus süstitakse peenikese kanüüli abil nahka ja naha sisse kaltsiumhüdroksüapatiiti sisaldavat täiteainet, mis on eelnevalt segatud füsioloogilise lahusega.

Aine ei põhjusta äratõukereaktsiooni, kuna see on osa luu- ja hambakoest. Protseduuri tulemust on märgata kohe peale protseduuri kuid paari nädala jooksul paraneb tulemus märgatavalt veelgi.

Parima tulemuse saavutamiseks soovitame protseduuri korrata 1 kuu möödudes, mis annab kuni 18 kuud kestva naha kvaliteedi märgatava paranemise ja naha lõtvuse taandumise.