RenovaLase® tupe limaskesta kuivuse ja atroofia ravi

  • Protseduuri kestvus:

    1h

  • Tulemus kestab:

    2-3 aastat

  • Protseduuri hind:

    275€

Menopaus tuleb igal naisel eri moel, keskmine vanus jääb 50-55 aasta juurde. Kehas toimuvad suured muutused, millega kaasneb östrogeeni ja progesterooni taseme langus, mis toob kaasa muutusi ka tupe mikroflooras. Tupe limaskest õheneb ja seetõttu on suureneb oht põletike tekkeks tupes ja limaskestadel. Kasutades Fotona RenovaLase tehnoloogia abi, saame edukalt ravida menopausaalse urogenitaali sündroomi (MUGS). On leitud, et MUGSi esineb postmenopausis naistest umbes 20–45%-l ning põhilised kaebused on:

tupe ja vulva piirkonnas kuivus, põletus- ning ärritustunne.

valulik seksuaalvahekord, mis on tingitud tupesekreedi puudumisest või vähesusest.

pidevad põiepõletikud, sage urineerimine.

Kuidas laserravi toimib?

Fotona 2940 nm Er:YAG RenovaLase on menopausaalse urogenitaali sündroomi (MUGS)  raviks välja töötatud laserprotseduur, mille käigus suunatakse täpselt kontrollitud termaalse (kudede temperatuuri lühiajaliselt tõstva) efektiga laserimpulsid tupe sissekäigu, kusitiava ja tupe eesmise seina piirkonda.

Ravi tulemusena tekib kollageeni remodelleerumine, kollageeni kiudude lühenemine ja käivitub uute kollageeni kiudude süntees. Pakseneb epiteeli paksus ja paraneb verevarustus, mille tulemusena väheneb tupe kuivuse, ärrituvuse, sügeluse tunne ning sage urineerimine.

Broneeri aeg