Rasvasiirdamine (Seffiller)

 • Protseduuri kestvus:

  1h

 • Tulemus kestab:

  3-5 aastat

 • Protseduuri hind:

  700€

 

Tegemist on regeneratiivse meditsiini protseduuriga, mille eesmärgiks on keerata vananemisprotsesse tagasi ja muuta patsiente päriselt nooremaks, mitte, et lihtsalt veidi noorem välja näha. Rasva siirdamine on suurepärane alternatiiv täitesüstidele. Lisaks volüümi taastamisele saame tänu rasvarakkudes olevate tüvirakkudega (SVF e. stromal vascular fraction ja ADSC e. mesenhümaalsed tüvirakud) parandada rasvasiirdamise kestvust ja efektiivsust, parandada oluliselt vananemise ilminguid, naha toonust, elastust ja sära. SVF saadakse lipoaspiratsioonist, mis on rasvaimu jääkprodukt, milles on sama palju tüvirakke nagu luuüdis (adipose derived stem cells (ADSCs). Siirdatud rasv lisab volüümi, samal ajal kui tüvirakud töötavad uute veresoonte (neoangiogeneesi) loomisel, mis aitab rasva elus hoida ja takistada selle imendumist, luues kauem püsivaid tulemusi. Tänu märgatavale varevarustuse paranemisele saame ka väga häid tulemusi androgeense allopeetsia ravis.

 

 

 

Millal on oodata tulemusi?

Enamasti on silmaga nähtavad tulemused kohe peale protseduuri kuid rasva omaks võtmine võtab kehal veidi aega. Lõpliku tulemust võib oodata ca 2 kuu möödumisel. Soovikorral võib siis ka protseduuri korrata. Tulemuse kestvus on väga individuaalne. Kuna rasvasiirdamise protseduuri käigus kasutatakse autoloogset (meie endi kehadest pärinevat) materjali milles on lisaks ka tüvirakud on tulemus püsiv palju aastaid.

 

 

 

Seffiller rasvasiirdamise eelised:

 • Kiire
 • Ohutu
 • Loomulik
 • Miniinvasiivne
 • Minimaalne taastumisaeg
 • Protseduuri tulemuse pikk kestvus
 • Võimalik kasutada kõikides keha piirkondade (nt. Intiimpiirkond)

Milles protseduur seisneb?

Kõigepealt on meil vaja võtta rasva nahaalusest koest. Selleks piirkonnaks sobivad kõige paremini reie väliskülg ja kõht. Selleks, et rasvasiirdamine läbi viia, on vaja teha rasvaimu. Sobivasse piirkonda tehakse lokaalanesteesias nõelaga 2mm naha ava, mille kaudu eraldatakse spetsiaallse kanüüli ja vaakumsüsteemiga rasvalosioon. Sellele järgneb rasva puhastus- ja jaotusprotsess - rasval lastakse ca 5 minutit settida, et eralduks õli, vesi ja rakukomponendid.  Selle järgselt eraldatakse rasv ja tüvirakud (SVF ehk stromal vascular faction). Saadud losioon süstitakse kanüüli abil eelnevalt valitud piirkondadesse, mis vajavad volüümi taastamist ja naha kvaliteedi parandamist. Tavalise rasvasiirdamise kõige suurem puudus on see, et me ei tea täpselt, kui palju siirdatud rasvast jääb ellu ja kui palju imendub ära. Selleks et ellu jääks võimalikult palju rasva on Seffilleri eelis see, et koos rasvaga siirdame ka rasvast eraldatud tüvirakke, mis aitavad lisaks ka märgatavalt nahka noorendada ja anda patsiendile oluliselt noorema välimuse paljudeks aastateks.

 

Milline on taastumisprotsess?

Kuna süstimiseks kasutatavad kanüülid on peenikesed, siis ei jää nendest haava, armi ega sinikaid. Taastumisaeg on individuaalne kuid enamasti võib koheselt naasta peale protseduuri oma igapäevaste toimetuste juurde. Doonorpiirkonnal on soovitav hoida peal külma 24H jooksul. Paari esimese nädala jooksul võib doonorpiirkonnas esineda ka verevalumeid ja paistetust.

 

 

Mis piirkonnas saab rasvasiirdamist Seffilleriga kasutada?

 

Kõige populaarsemaks on kõik näos olevad piirkonnad aga seda saab kasutada kõikides keha piirkondades, mis vajavad noorendust, volüümi taastamist ja naha toonuse parandamist (nt. intiimpiirkond, käsivarred, naba piirkond)

Broneeri aeg