Rasvasiirdamine (Seffiller)

 • Protseduuri kestvus:

  1,5h

 • Protseduuri hind:

  700€

Rasvasiirdamine Seffilleriga on regeneratiivse meditsiini protseduur, mille eesmärgiks on pöörata vananemisprotsesse tagasi ja muuta patsiente tunduvalt nooremaks -  mitte et lihtsalt veidi "nooremaks timmida". Rasva siirdamine on suurepärane alternatiiv täitesüstidele.

Lisaks volüümi taastamisele saame tänu rasvarakkudes olevate tüvirakkudega (SVF e. stromal vascular fraction ja ADSC e. mesenhümaalsed tüvirakud) pikendada rasvasiirdamise tulemuse kestvust ja suurendada efektiivsust, vähendada oluliselt vananemisilminguid, parandada naha toonust, elastust ja sära.

Siirdatud rasv lisab volüümi, samal ajal kui tüvirakud töötavad uute veresoonte loomisel (neoangiogenees), mis aitab rasva elus hoida ja takistada selle imendumist, tagades kauem püsivad tulemused. Tänu märgatavale verevarustuse paranemisele saame väga häid tulemusi ka androgeense alopeetsia ravis.

Millised on Seffiller rasvasiirdamise eelised? 

 • Kiire
 • Ohutu
 • Loomulik
 • Minimaalselt invasiivne
 • Minimaalne taastumisaeg
 • Protseduuri tulemus kestab kaua
 • Võimalik kasutada kõikides kehapiirkondades (ntintiimpiirkond)
 • Võrreldes tavalise rasvasiirdamisega, kus ei ole võimalik teada, kui palju siirdatud rasvast jääb ellu ja kui palju imendub, on Seffilleri eelis, et koos rasvaga siirdame ka rasvast eraldatud tüvirakke, mis aitavad märgatavalt nahka noorendada ja anda patsiendile oluliselt noorema välimuse paljudeks aastateks.

 

Milliseid piirkondi saab rasvasiirdamisega Seffilleriga noorendada?

Kõige populaarsemaks on kõik näopiirkonnad, kuid protseduuri saab kasutada kõikides keha piirkondades, mis vajavad noorendust, volüümi taastamist ja naha toonuse parandamist (nt intiimpiirkond, käsivarred, nabaümbrus).

Millal on oodata rasvasiirdamise tulemusi?

Enamasti on tulemused silmaga nähtavad kohe pärastprotseduuri, kuid rasva omaksvõtmiks kulub kehal veidi aega. Lõplikku tulemust võib oodata umbes 2 kuu möödumisel. Soovi korral võib protseduuri korrata. 

Kui kaua rasvasiirdamise tulemused kestavad?

See on väga individuaalne. Ent kuna rasvasiirdamiselkasutatakse autoloogset (meie endi kehast pärinevat) materjali,milles on lisaks ka tüvirakud, püsib tulemus palju aastaid.

Milles seisneb rasvasiirdamise protseduur Seffiller meie ilukliinikus?

Kõigepealt võetakse rasva nahaalusest koest (kõige paremini sobivad selleks reie väliskülg ja kõht) – st tehakse rasvaimu.  Sobivasse piirkonda tehakse lokaalanesteesias nõelaga 2mm naha ava, mille kaudu eraldatakse spetsiaallse kanüüli ja vaakumsüsteemiga rasvalosioon.

Sellele järgneb rasva puhastus- ja jaotusprotsess - rasval lastakse umbes 5 minutit settida, et eralduksid õli, vesi ja rakukomponendid. Seejärel eraldatakse rasv ja tüvirakud (SVF ehk stromal vascular faction). Saadud losioon süstitakse kanüüli abil eelnevalt valitud piirkondadesse, mis vajavad volüümi taastamist ja naha kvaliteedi parandamist.

 

 

Milline on taastumisprotsess rasvasiirdamisest?

Kuna süstimiseks kasutatavad kanüülid on peenikesed, siis ei jää neist haava, armi ega sinikaid. Taastumisaeg on individuaalne, kuid enamasti võib kohe pärast protseduuri naasta oma igapäevaste toimetuste juurde. Doonorpiirkonnal on soovitav hoida peal külma 24 tunni jooksul. Paari esimese nädala jooksul võib doonorpiirkonnas esineda ka verevalumeid ja paistetust.

 

Protseduurile tuleku eelduseks on dr Mari Laasma konsultatsioon, mille järgselt saab aja protseduurile panna kirja kliinikus kohapeal, e-maili või telefoni teel.

 

Broneeri aeg konsultatsioonile