Meiega on liitunud günekoloog dr Lasarus Mitrofanoff

Meil on rõõm teatada, et meiega on liitunud günekoloog, esteetilise meditsiini arst ja laserravi ekspert dr Lasarus Mitrofanoff, kes viib nüüdsest meie kliinikus läbi günekoloogilisi konsultatsioone, menopausi puudutavat nõustamist ning erinevaid günekoloogilisi protseduure ja operatsioone.

Saame temaga tuttavaks!

1. Dr Mitorfanoff, palun tutvustage end lähemalt

Olen Lasaru Mitrofanoff, kuid kõik kutsuvad mind dr Lasuks. Lõpetasin 1994. aastal Oulu Ülikooli meditsiiniteaduskonna ja günekoloogiks spetsialiseerusin 2000. aastal. Kuna tegin oma doktoritöö meditsiinilises biokeemias (rakulise energia seisundi regulatsioon), olen huvitatud elu biokeemiast. Töö kõrvalt teen koos välismaiste kolleegidega teaduslikku uurimistööd.

Elan Soomes Raumas koos oma abikaasa, poja ja kahe kassiga. Mul on ka täiskasvanud tütar.

2. Mis inspireeris Teid spetsialiseeruma nii günekoloogiale kui esteetilisele meditsiinile ning kuidas integreerite neid valdkondi oma praktikas?

Oma meditsiinikarjääri alguses tahtsin saada sisehaiguste arstiks. Siis avastasin, et günekoloogia on tegelikult kõige mitmekülgsem eriala, sest see hõlmab ka sünnitusabi, ultraheli, endokrinoloogiat, naiste vähkhaigusi ja operatiivset günekoloogiat. See viis mind günekoloogiani ja ülejäänu on juba ajalugu.

2015. aastal soetasin laseri, et teostada günekoloogilisi laserprotseduure nagu näiteks stressinkontinentsi laserprotseduurid. Laserseade oli mitmekülgne ja võimaldas teha ka dermatoloogilisi ja esteetilisi protseduure, mistõttu hakkasin huvi tundma esteetilise meditsiini vastu. Sellest ajast peale olen kasutanud peaaegu kõiki esteetilise meditsiini meetodeid nagu laser, raadiosagedus, botox, täitesüstid jm, et luua nooruslik välimus.

Paljud mu Soome patsiendid hindavad seda, et nad ei pea arsti vahetama, kuna saavad nii intiimtervise- kui ka esteetilise meditsiini teenused samalt, tuttavalt arstilt. Lisaks aitan soovi korral ka elustiili muutuste tegemisel. Pean elustiiliküsimusi ja terviklikku lähenemist väga tähtsaks ning olen nii enda kui oma patsientide näitel saanud kinnitust, kui oluline on elustiilile tõsisemat tähelepanu pöörata, et end hästi tunda.

3. Mida võiksid uued patsiendid teada Teie raviviiside kohta?

Kuna ma ühendan oma töös looduse toime, meditsiini ja günekoloogia erinevaid aspekte, on mu lähenemine maalähedane. Ma püüan töötada koos patsiendiga, et leida kõige sobivam lahendus, seega ei püüa ma olla autoriteet, kes vaatab vaid oma mätta otsast. Minu arvates on keerulise meditsiinilise žargooni vältimine patsiendiga suheldes elementaarne.

Nüüd, kui ma töötan Tallinnas, olen end ette valmistanud, õppides kursustel eesti keelt, samuti lugedes eestikeelseid raamatuid. Iga päev Eesti podcaste kuulates on mu keeleoskus nii palju suurenenud, et ma arvan, et mõistan vestluse käigus peaaegu kõike. Muide, ma soovitan väga lugeda Indrek Hargla apteeker Melchiori raamatusarja. Need on põnevad ning lisaks pajatavad palju ajaloost.

4. Mis on Teie filosoofia arsti ja patsiendi vahelises suhtluses ning kuidas tagate toimiva dialoogi?

Kuulamine on kunst. Patsiendi jutu ajal, kui ta selgitab tuleku põhjuseid, saab probleem selgeks nii mulle kui patsiendile. Tavaliselt esitan väga konkreetseid küsimusi, et jõuda täpselt probleemi tuumani. Naiste seksuaalsuse probleemide arutamisel võivad mu küsimused sageli kõlada väga intiimselt ja mõnikord võib neile vastamine olla keeruline. Aga probleemide mõistmine on väga oluline, kui peame otsustama mingi konkreetse günekoloogilise  protseduuri või operatsiooni asjus.

5. Kuidas mõõdate edu oma praktikas ja milliseid samme selle saavutamiseks astute?

Olenemata sellest, kas teen laserprotseduuri, viin läbi operatsiooni, soovitan looduslikke ravimeetodeid või kirjutan välja ravimeid, on kõige aluseks teineteise mõistmine. Kui patsient tunneb pärast vastuvõttu, et teda on kuulatud ja mõistetud, siis oleme saavutanud edu. Samavõrd oluline on olla aus. Eriti operatsioonide võimalikkuse arutamisel on tähtis, et patsient teaks enne otsuse tegemist nii nende plusse kui miinuseid.

6. Pakute põhjalikku menopausinõustamist, mis on patsientide seas väga populaarne ja kiidetud. Millist nõu annaksite naistele, kes lähenevad menopausile või on seda juba läbimas?

Ma julgustan kõiki püüdma mõelda tervislikule eluviisile: tervislik toit, jalutamine või sörkimine tund aega 3 korda nädalas, piisav uni. Vahel piisab lisaks nendele sobivate taimede või loodusravimite tarvitamisest. Kui need ei aita, olete teretulnud arutama võimalikke lahendusi elukvaliteedi parandamiseks. Ja kindlasti ärge unustage, et olenemata stressist on elu lõbus!

7. Milliste teemadega pöördutakse Teie vastuvõtule kõige tihedamini?

Minu vastuvõtud jagunevad traditsioonilise ja esteetilise günekoloogia vahel. Traditsioonilise günekoloogia raames kohtan ma tihti hormonaalseid probleeme, mis tekitavad korrapäratut menstruaaltsüklit. Ka võib olla menstruaalprobleemide põhjus perimenopausis.

Esteetilise günekoloogia valdkonnas on kõige sagedasemad pöördumise põhjused seotud väikeste häbememokkade probleemidega, kadunud seksuaalse iha, orgasmide puudumise või seksuaalse naudingu vähesusega. Selliste murede korral on oluline välja selgitada, kas probleemi põhjus on vaimne, kehaline või seotud intiimsuhtega. 

7. Kas ja kuidas mõjutavad intiimprotseduurid naiste seksuaalelu ja -naudingut ning elukvaliteeti?

On olukordi, kus  intiimprotseduurid- ja operatsioonid võivad parandada elukvaliteeti. Näiteks, kui naise intiimpiirkonnas esineb sügelust või valu, mida põhjustavad suured häbememokad, võib häbememokkade plastika osutuda suureks abiks. Selle operatsiooniga vähendatakse häbememokkade suurust.

Naiste seksuaalne nauding sõltub paljudest teguritest. Intiimpiirkonna valu või kuivuse korral on soovitav kasutada intiimkreemi või lokaalset östrogeeni. Vastupidisel juhul, kui esineb tupe liigset niiskust, võib olla tegemist asjaoluga, et tupp on suur ning lahenduseks on paberiga pühkimine. Kui aga probleemiks on tupe piirkonna venimine, võib kaaluda tuppe pinguldavat operatsiooni. 

9. Kas on teemasid, mida häbeneda?

Ei ole ühtegi teemat, mida peaks häbenema. Inimestena kipume sageli oma muredega üksi jääma, kui meil on piinlik nendest kellegagi rääkida. Minu ja dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliiniku eesmärk on pakkuda turvalist keskkonda, kus saame koos patsiendiga nende muresid arutada ja leida parimad lahendused.

Me oleme siin, et aidata ja toetada!