-
Protseduuri kestvus:
1h
-
Tulemus kestab:
2-3 aastat
-
Protseduuri hind:
300€
Kaebused võivad tekkida raseduse ja sünnituse järgselt tulenevalt vaagnapõhja kudede venitusest ning traumast või alata menopausis tingituna hormonaalsetest muutustest. Tegemist on väga levinud probleemiga - uriinipidamatust esineb 16% 3 last sünnitanud naistest ja 25-60% menopausis naistest.
Uriinilekke tekkepõhjuseks on kusitit ümbritsevate tugistruktuuride, vaagnapõhjalihaste või kusiti sulgurlihaste nõrgenemine. Köhides, aevastades, hüpates või raskusi tõstes kõhuõõne ja kusepõie lihaste summarne rõhk ületab kusiti sulgurlihaste vasturõhu ja uriin pääseb tahtmatult põiest välja.
Levinumateks stress-uriiniinkontinentsi ravimeetoditeks on vaagnapõhja füsioteraapia ja kirurgiline ravi linguoperastsiooniga, mõlema meetodi puhul toestatakse kusitit ümbritsevaid kudesid. Paraneb kusiti funktsioon ja uriini leke kaob või väheneb. Füsioteraapia ei anna kahjuks alati soovitud tulemust, kirurgilist ravi aga uriiniinkontinentsi kergete vormide korral ei soovitata, samuti ei sobi kirurgiline ravi naistele, kes soovivad veel sünnitada.
Uueks stress-inkontinentsi mittekirurgiliseks ravimeetodiks on laserravi. Esmastes uuringutes on laserravi raviefekt võrreldav kirurgilise ravi tulemusega. Laserravil on väga vähe vastunäidustusi ja kõrvaltoimeid.
Kuidas laserravi toimib?
Fotona 2940 nm Er:YAG IncontiLase on stress-uriinipidamatuse raviks välja töötatud laserprotseduur, mille käigus suunatakse täpselt kontrollitud termaalse (kudede temperatuuri lühiajaliselt tõstva) efektiga laserimpulsid tupe sissekäigu, kusitiava ja tupe eesmise seina piirkonda.
Ravi tulemusena tekib kollageeni remodelleerumine, kollageeni kiudude lühenemine ja käivitub uute kollageeni kiudude süntees. Seeläbi paraneb kusitit ümbritseva tupe limaskesta ja kollageenirikka fastsia toonus ja elastsus. Kui ümbritsevad koed toestavad piisavalt kusitit, paraneb ka kusiti funktsioon ning uriinileke kaob.
Inconti-lase protseduur on kõige efektiivsem kerge ja mõõduka stress-inkontinentsi korral. Parima ravitulemuse saavutamiseks tuleb laserravi teostada 2-3 korral 4 nädala tagant. Saavutatud tulemus jääb kestma vähemalt aastaks.
.