Tumedad silmaalused

Silmaümbruste välimus reedab tihti nii elustiili kui ka vanust!

Silmaümbruse nahk on üks õrnemaid piirkondi meie kehas. Silmaaluste piirkond on esteetilise meditsiini  üks kõige väljakutsuvamaid näos, sest tegemist on väga delikaatse ja anatoomiliselt keeruka piirkonnaga. Kuna seal puuduvad peaaegu täielikult rasunäärmed ja rasvkude on silmaümbruse nahk võrreldes muu nahaga näol ja kehal tunduvalt õhem ja tundlikum. Kuna nahk selles piirkonnas on väga õhuke siis on ta sellest tulenevalt ka väga läbikumenduv. Seetõttu on mõjutavad  meie silmaümbruste väljanägemist veel lisaks muud faktorid nagu elustiil, toitumine, magamine, pikad päevad arvuti või televiirori ees, väsimus, stress jne. Kindlasti on olulisel kohal ka geneetiline ja anatoomiline eripära ja mitte vähem tähtis üldine tervislik seisund.

Kas ja millistest silomaümbrus kreemidest on abi?

Kindlasti soovitame igal naisel kasutada hommikuti ja õhtuti lisaks näokreemile ka spetsiaalselt sellele piirkonnale mõeldud silmaümbruskreemi. Kreem peaks olema õrna toimeline ja kindlasti mitte kuidagi ärritav ega lisaprobleema ja turseid tekitav. Pea kõikide silmaümbruse probleemide korral, kuid eriti just tumedate varjude puhul, on oluline vere- ja lümfiringe kiirendamine ning naha toitmine ja niisutamine kreemidega, mis aitab tugevdada silmaümbrusnaha kvaliteeti.  Kreemi tuleb kanda ainult alalaule, sest ülalau nahk on väga õhuke ja õrn ning limaskestale liiga lähedale pandud toimeained võivad silma sattuda ja seda ärritada. Kui ei ole kindel kas antud kreem ikka sobib siis soovitab dr. Laasma pigem kreemi panemata jätta kui tekitada mitte sobilike kreemi kasutamiset tulenevaid lisaprobleeme ja turseid .  Samuti tuleb vältida naha venitamist või traumeerimist – kreemi tuleb peale kanda õrnalt tupsutades, tehes pehmeid ringjaid massaažiliigutusi. Toodet tasub kanda ka kulmu alla, et ära hoida silmalaugude lõtvumist. Vanusele sobivaid kreeme võib kasutada ka vaheldumisi niisutavate ja kaitsvate kreemidega ja kindlasti ei tohiks unustada päikesekaitse kreeme!

Kui kreemid enam ei aita...

Miimiliste kortsude vastu aitab kõige efektiivsemalt botuliin toksiin

Silmad elavad kaasa emotsioonidele ning selle tunnistuseks on nii miimikakortsude tekkimine kui ka vanaemisega kaasnevad ilmingud.  Miimikakortse on teinekord kutsutud ka naerukortsudeks, kuid rohkem on need tuntust kogunud „kanavarvaste“ nime all. Viimased tekivad lateraalsete silmasõõrlihase kontraktsiooni ehk lihaste kokkutõmbe  tõttu. Kõige tõhusam viis miimiliste silmaümbruskortsude eemaldamiseks või vähendamiseks on botuliin toksiini süstid, mis halvavad osaliselt ja pindmiselt närvi ja lihase vahelise ülekande silma sõõrlihastes mille tulemusel miimilised kortsud mahenevad oluliselt või kaovad sootuks olenevalt vanusest, kortsu sügavusest jne. Samuti saab botuliin toksiini erinevate süstetehnikate abil tõsta kulme (brow lift), avardada silmasid(open eye)  ja ravida nt. blefarospasme, tõmblevaid silmalaugusid ja muid lihaste ülepingest tekkinud probleeme selles piirkonnas. Süstid (ca 3-5 torget mõlemale poole) tehakse väga pindmiselt naha sisse ja ei nõua mingit taastumist nii et koheselt võib naasta oma igapävaste toimingute juurde. Toime tekib paari päeva kuni paari nädala jooksul ja püsib  3-6 kuud.

Täitesüstid ja rasvasiirdamine aukus ja tumedate silmaaluste pararandamiseks

Tumedate silmaaluste teke on otseselt seotud peenikeste kapillaaride paiknemisega nahapinna lähedal. Väga tihti tuleneb see pärilikkusest, kuid oma osa mängivad ka väsimus, haigused, stress, ülepinge, vitamiinide nappus, suitsetamine, värske õhu puudus jms. Silmaaluseid pindmisi veene saame edukalt eemaldada Fotona Dynamis Nd:Yag laseri abil. Juba üksikute veresoonte eemaldus alalaugudelt parandab oluliselt tumedate silmaaluste väljanägemist. Silmaaluste korrigeerimisel täitesüstidega  saame parandada tumedad ja aukus silmaaluseid, mis on sagedasti põhjustatud kudede lõtvusest ja allavajest selles piirkonnas, mis omakorda toob esile aukus pisarakanali vao. Ääretult oluline on enne läbi mõelda kas, mida ja kellel lasta endale silma alla süstima sest kasutades protseduuride läbiviimiseks valet preparaati ja/või valet süstetehnikat, võib tulemus olla ebaloomulik ja põhjustada turseid veel palju aastaid peale süsteprotseduuri. Kindlasti tuleks eelistada protseduuri tegemisel hüaluroonhappe preparaate on oma olemuselt võimalikult vähe vett ligitõmbavad (hüdrofiilsed). Kõige tähtsam lisaks õigele süstetehnikale on kindlasti õige täitesüsti valik.Selleks kasutame meie kliinikus spetsiaalselt silmaaluste täitmiseks mõeldud ja FDA(Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet) poolt heaks kiidetud Teoxane firma täitesüste Redensity 2. Vältida tuleks pindmiseid süstetehnikaid, mis sageli annavad tulemuseks nn. Tyndall’i efekti ehk geel kumendub läbi naha, põhjustades ebaloomulikku sinakat valguskiirte peegeldumist ja nahaalust turset süstitud piirkonnas. Selleks kasutame spetsiaalset mikrokanüüli, mis tagab meile ohutuse ja parima preparaadi manustamise võimaluse.Teiseks ja veidi püsivamaks alternatiiviks täitesüstidele on rasvasiirdamine (Seffiller), mis aitab samuti kahandada tumedaid silmaalused, siluda miimilisi kortse silmaümbruses ja täita aukuvajunud silmi. Siirdatud rasv kinnitub ainevahetusse ja jääb püsivalt silmaalust täitma.  Teiseks sobib rasvasiirdamine ideaalselt vajunud kulmukaare tõstmiseks. Kui rasv väheneb, vajub kulm alla ja jääb justkui kondi peale istuma. Sinna rasva süstides taastatakse endine loomulik olukord.

Millest tekivad silmaalused kotid?

Kui inimene saab vanemaks, hakkab silmaümbruse naha tagasitõmbumist häirima naha alla moodustuv rasvkude ehk song. Selle põhjuseks on enamasti  silma sõõrlihaste ealine lõtvus. Samuti põhjustab hommikust silmade paistetust nõrgenenud pindmine vereringe silmaümbruse nahas ja ebaefektiivne jääkainete väljutamine . Soodustavateks teguriteks on väsimus, liigne magamine, ülemäärane vedelike tarbimine õhtul ja alkohol. Kindlasti võiks välistada ka muud turseid võivad põhjused nagu allergia(nt. ebasobivast silmakreemist), silma põletikud jne. Terviseprobleemidest võib turseid põhjustada südame- või neeruhaigused. Üheks alternatiiviks esteetiliste protseduuridele, mida võiks alustuseks proovida on hommikune lümfimassaaž, mida tuleks teha õrnalt pulsseerivate ja kergelt nahka pinguldatavate liigutustega suunaga silma sisenurgast kõrva poole.

Kuigi kulmude vajumine ja ülemiste silmalaugude lõtvumine on normaalse vananemisprotsessi esimesed märgid on meil mitmeid võimalusi neid siiski ka ennetada ja ravida. Kui rasvasongad ja nahalõtvus on juba esteetiliselt häirivad ja alla vajunud silmalaud hakkavad vaatevälja häirima võiks mõelda esteetilistele protseduuridele. Üheks alternatiiviks kirurgilistele meetoditele on laser protseduurid Fotona Smile Eye ja Fotona Smooth Eye, mille abil saab parandada naha kvaliteeti ja lõtvust ning vähendada ka alalaugude rasvkoelisi väljasopistusi. Protseduur on kiire, ohutu ja valutu ja ei vaja minit taastumisaega. Protseduuri tuleb teha tavaliselt 3 korda, kuu ajaliste vahedega. Kui aga laugude lõtvus on juba väga märkimisväärne või soovitakse kiireid ja püsivamaid tulemusi tuleb abi otsida plastikakirurgi juurest. Silmalaugude plastika (blefaroplastika) abil saab korrigeerida silma ümbritsevaid kudesid – eemaldada üleliigse naha silmalaugudel, trimmida lihast ning vähendada sopistunud rasvkude.