Rippuvad silmalaud

Vananedes kaotab nahk järk-järgult elastsust ja lauge tõstvad lihased hakkavad aja jooksul nõrgenema. Samuti võivad silmalauge mõjutada geneetika, keskkonnategurid, vigastused või haigused, nt diabeet, Horneri sündroom, kasvajad, turse jne. Ülemised silmalaud võivad alla vajuda ühel või mõlemal silmal.

Ülalaugude allavaje ei ole ainult esteetiline probleem. Kui ülalaug vajub, võib see piirata nägemisvälja, põhjustada silmade pinget ning muuta need kuivaks või vastupidi – vesiseks. Lisaks kurdavad lõtvunud laugudega inimesed sageli, et nad näevad välja väsinumad, kurvemad ja vanemad. On ju just silmad ja nende ümbrus üks esimesi piirkondi, mis loob mulje inimese füüsilisest, vaimsest ja emotsionaalsest tervisest.

Botuliinoksiin ja allavajunud ülalaud

Lisaks võib inimene kompenseerida allavajunud ülalauge automaatse otsmiku tõstmisega. See ei pruugi olla teadlik tegevus, kuid sageli võivad otsaesise kortsud tekkida just sellest, kui püütakse tõsta allavajunud ülalauge. See võib tekitada ka peavalusid.

Siis satuvad tihti inimesed kliinikusse soovida tõsta kulme ja vabaneda otsmiku horisontaalkortsudest botuliintoksiini abil. See on aga väga ohtlik meetod, mille korral väheste teadmiste ja kogemustega süstimisel võivad hoopis kulmud ja laud raskeks vajuda. Teatud juhtudel aitab tõesti botuliintoksiini süstimine ka tõsta kulme ja sellega seoses silmalauge. Sellegi poolest ei pruugi kulmude tõstmine botuliin oksiiniga olla parim valik, kui soovite silmalauge tõsta suuremal määral.

Samuti laugude nahk venib ja vajub aastatega siiski edasi ja sel juhul soovitame enamasti siiski silmalaugude operatsiooni.

Silmalaugude plastika ehk blefaroplastika

Tegemist on operatsiooniga, mille eesmärk on korrigeerida allavajunud ning turses silmalauge, eemaldades üleliigse naha, lihase või rasva ehk songa.

Silmalaugude plastika annab häid tulemusi ning võimaluse korrigeerida nii ülemisi kui alumisi lauge. Silmalaugude plastikat saab muide kombineerida kirurgilise kulmude tõstmisega, sest seda teha sama lõike kaudu,  tekitamata eraldi armi. See on sobilik neile, kelle kulmud asetsevad kulmuluust allpool.