Intiimpiirkonna esteetilised probleemid
Sünnituste ja loomuliku vananemisega kaasnevad sageli muutused naiste vaagnapõhja kudedes ja tupes. Selle tagajärjel võivad tekkida elukvaliteeti oluliselt häirivad sümptomid nagu uriinipidamatus, tupekuivus, valulik vahekord, tupe lõtvumine. Tihti võetakse seda kui normaalset vananemise protsessi või sünnitusega kaasnevat paratamatust.
Üheks selliseks probleemiks on stress-inkontinents (uriini leke füüsilisel pingutusel, köhimisel või aevastamisel), mis põhjustab nii hügieenilisi kui ka sotsiaalseid probleeme. Uriinipidamatuse tekkes omavad olulist osa varasemad rasedused ja sünnitused, eriti just traumaatilised sünnitused. Raseduse ajal tekkinud uriinipidamatus küll reeglina sünnitusjärgselt kaob 2-3 kuu möödudes, kuid kaebuste püsimisel üle kolme kuu võib kerge uriinipidamatus jäädagi püsima ja süveneda menopausi saabudes. Uriinipidamatust esineb 20% 3 last sünnitanud naistest ja 25-60% menopausis naistest.
Ainult 10 % naistest käsitlevad häiret suure probleemina. Probleemi tegeliku ulatuse mõistmist raskendab asjaolu, et patsiendid häbenevad oma kaebusi ja ei pöördu alati abi saamiseks arsti juurde – abini jõuavad kahjuks vähesed. Reeglina lekkiv uriinihulk pole suur, kuid põhjustab sageli naistel ebakindlust ja enesehinnagu probleeme. Stressinkontinentsi puhul on urineerimissagedus tavapärane, ei esine öist urineerimist. Oluline on eristada stressinkontinentsi teistest põiepidamatuse vormidest nt. tung (ehk pakitsus-)uriinipidamatus kus tahtmatule urineerimisele eelneb tugev urineerimisvajadus, mis on tingitud kusepõielihase üleärritusest. Põhjuseks peetakse enamasti põielihaste talitlushäiet. Kliiniliseks väljenduseks on nn üliaktiivne põis, mida iseloomustab sage urineerimine koos pakitsustundega.
Siiani on levinumateks stress-uriiniinkontinentsi ravimeetoditeks olnud vaagnapõhja füsioteraapia ja kirurgiline ravi. Füsioteraapia ei anna kahjuks aga alati soovitud tulemust, kirurgilist ravi aga uriiniinkontinentsi kergete vormide korral ei soovitata, samuti ei sobi kirurgiline ravi naistele, kes soovivad veel sünnitada. Uueks ja tänapäevaseks stress-inkontinentsi mittekirurgiliseks ravimeetodiks on Fotona IncontiLase® laserravi, mille raviefekt on esmaste uuringute põhjal võrreldav kirurgilise ravi tulemusega. Laserravi on kõige efektiivsem just kerge ja mõõduka uriinipidamatuse ravis. Laserravil on väga vähe vastunäidustusi ja kõrvaltoimeid.