Armide laserravi

on väga tõhus armiravi meetod. Protseduuri käigus vähendatakse laseri abil näiteks:
  • operatsioonide arme 
  • vigastuste tagajärjel tekkinud arme
  • põletusarme
  • venitusarme

 

Millist laserit kasutatakse Dr Mari Laasma Ilukliinikus armide ravimiseks?

Fotona Dynamis Pro laserit, mis eemaldab kahjustunud piirkonnas naha välimise kihi ja stimuleerib uute naharakkude tootmist. Protseduuri tulemusel asenduvad kahjustunud naharakud aja jooksul uute rakkudega. 

Lisaks on kliinikus kasutusel Eestis ainulaadne Fotona F-22 Er: YAG käsiskänner, tänu millele on fraktsionaalne laserlihvimine veelgi efektiivsem!

F-runner on arvutiga juhitav skaneerimisseade, mis on välja töötatud spetsiaalselt maksimaalse täpsusega fraktsioneerivateks erbiumlasertöötlusteks. Käsiskänner võimaldab meil ravida igat tüüpi aknearme ja osalise arvutipõhise skaneerimise režiimis kohandada läbitungimise sügavust ning nahasisest kuumusastet väga täpselt.

Muutused ilmnevad armiravi puhul mõne nädala või koguni kuu jooksul ning parima tulemuse saavutamiseks võib mõne armi raviks vaja minna mitut protseduuri.

Millised on armide lasereemaldamise eelised?

  • Väga tõhus meetod armide ravis 
  • Aitab stimuleerida uute naharakkude tootmist 
  • Aktiveerib kollageeni ja elastiini sünteesi 
  • Lisaks armi lihvimisele, pinguldab ka nahka
  • Täpselt suunatud protseduur
  • Ei kahjusta ümbritsevat nahka

 

Milline laserprotseduur sobib minu armi ravimiseks?

Armide tervikliku raviskeemi osana saab kombineerida nii erinevaid ravimeetodeid kui ka erinevaid laserite lainepikkuseid. Seda selleks, et soodustada efektiivsemaid ning kiiremini nähtavaid tulemusi.

Spetsialist määrab armitüübi: nahapinnast madalam ehk atroofiline arm, nahapinnast kõrgem ehk hüpertroofiline arm ning esialgsest haavast suuremaks kujunenud armi puhul võib olla tegu ka keloidarmiga.

Keloidarmi puhul alustatakse ravi tihti hoopis steroidraviga, kuna tegu on armkoe kasvajaga, mis ärrituse puhul saab hoogu juurde ning hakkab vohama. Keloidi puhul saab teha vaid väga õrna ning pindmist laserlihvimist, et vältida armi vohamise soodustamist.

Venitusarmid ehk striiad on kahjustused naha välimises kihis, mis esinevad roosade, punaste või lillakate joontena sageli puusadel, kõhul, rindadel, õlavarrel, reitel või tuharatel. Aja jooksul tuhmuvad venitusarmid üldjuhul poolläbipaistvateks valgeteks või kahvatuteks hallideks jälgedeks. Striiade tekke põhjuseid on mitmeid: rasedus ja sünnitus, järsud kehakaalu muutused, pärilik eelsoodumus, naha ülevenivus, hormonaalsed muutused kehas, anaboolsete ainete kasutamine. Venitusarmid ei kao ise, kuid neid saab kahandada laserlihvimise abil!

Aknearmide laserravis kasutatakse naha pindmistel kihtidel laservalgust, et lõhkuda armkude. Samal ajal soodustab ravi uute tervete naharakkude teket ja armkoe asendamist. Lisaks armide eemaldamisele näolt, võib laserravi kasutada ka aknearmide raviks teistes piirkondades: käed, selg, ülakeha, kael. 

Vastavalt armi tüübile, vanusele ning pigmendile armis, saab tihti parima tulemuse kasutades erinevate lainepikkustega lasereid ja kombineerides laserravi muude raviprotseduuridega (nt karboksüpteraapia, oma vere süstid iPRF või a-PRF, steroidravi).

Mida oodata pärast armide laserravi?

  • Taastumisaeg varieerub, kuid naha paranemiseks võib kuluda olenevalt ravitud piirkonnast ja ravitud armi sügavusest 3–10 päeva.
  • Armiravi tulemused ei ilmne alati kohe – need võivad olla märgatavad alles nädalate või ka kuude möödudes.
  • Neli kuni kuus nädalat pärast protseduuri tuleb vältida otsest päikesevalgust.
  • Paistetuse vähendamiseks hoida ravitud piirkonnal külma kotti või niisket lappi.
  • Vajaduse korral võtta käsimüügis saada olevaid valuvaigisteid.
  • Ravitud piirkonda tuleb pesta, õrnalt antiseptilise vahendiga puhastada ja niisutada igapäevaselt.
  • Ravitud piirkonda tuleb kaitsta hõõrdumise eest kuni täieliku paranemiseni.
  • Näoprotseduuride puhul võib juhtuda, et peate mõne päeva hoiduma meikimisest ning tugevatoimelistest näohooldusvahenditest.

 

Kuidas armiravi protseduuriks  valmistuda?

  • Mitte suitsetada vähemalt kaks nädalat enne ravi alustamist.
  • Teavitada spetsialisti võetavatest ravimitest. 
  • Kaks kuni neli nädalat enne protseduuri mitte kasutada ravitavas piirkonnas retinooli või glükoolhapet sisaldavaid nahahooldustooteid.
  • Kanda päikesekaitsekreemi ning vältida enne protseduuri pikaajalist viibimist päikese käes.

 

Mida teha armi tekke ennetamiseks? 

Olgugi, et armide teke oleneb kudede eripäradest ja sidekoe tüübist, on võimalik ise lokaalse raviga armi teket ennetada ning haava paranemisele kaasa aitada. Oluline on jälgida spetsialisti antud soovitusi ning alustada juba varakult haava niisutamisega. Koorikute eemaldumise järgselt alustada lokaalse niisutamisega. Selleks kasutatakse silikoonkreemi või -plaastreid. Väga oluline on kaitsta kahjustunud piirkonda aastaringselt päikese eest ning seda vähemalt 1 aasta jooksul peale armi teket. 

Pakume kliinikus ka laserbiomodulatsiooni ehk fotobiomodulatsiooni, mis on kliiniliselt tõestatud mitteinvasiivne haavade ja armide taastusravi. Paljude haavade puhul aitab see kaasa kiiremale paranemisele, valu leevendamisele ja põletike ravile. Protseduur lühendab operatsiooni- või invasiivse protseduuri järgset taastumisaega, on valutu ja kõrvaltoimeteta. Alustades fotobiomodulatsiooniga koheselt peale naha vigastamist, on võimalik mõningatel juhtudel naha paranemist toetada nõnda, et tekkiv arm on vaevu märgatav.